Lokal SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

Yerel Seo Nedir? 2022’de tüm Google aramalarının %46’sı yerel işletmeler veya hizmetler içindi; bu, ister “gerçek mekanda faaliyet gösteren” bir dükkan veya işletme, ister yemek dağıtım hizmeti, ister tesisatınızı tamir etmek için evinize gelen esnaf olsun. Google’a göre, “Nereden alınır” + “yakınımda”, yalnızca son iki yılda mobil sorgularda %200’ün üzerinde artış gösterdi.

Bu nedenle, işletmeniz yerel SEO hizmetlerine güveniyorsa, yerel arama konusunda uzmanlaşmış yerel SEO uzmanlarına sahip bir SEO ajansı, şirketinizin arama motoru sayfalarındaki sonuçlarını artırmaya ve kârlılığınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Local SEO Nedir?

Genel olarak, yerel SEO fiyatlandırması, küçük ve orta ölçekli bir işletme için ayda 5.000 ila 10.000 Türk Lirası arasındadır. Ancak, birden çok konum için kapsamlı local SEO stratejisi, büyük veya çok tesisli işletmeler veya franchise’lar için ayda 50.000 Türk Lirasına kadar çıkabilir.

Lokal SEO Nasıl Yapılır?

  • İçerik yönetimi
  • Sosyal Medya Yönetimi
  • Google İşletme Profili (eski adıyla Google Benim İşletmem) Yönetimi
  • Bağlantı Kurma
  • Atıf Optimizasyonu
  • Ücretli Arama Yönetimi
  • Çevrimiçi Yorum Yönetimi
  • Raporlama ve Analitik

Etkili bir yerel SEO stratejisi, bir Google arama sonuçları sayfasının birinci sayfasında bölgenin yerel haritasının yanında sıralanan üç işletme olan ‘Yerel İşletmeler’ sıralamasına odaklanacaktır. Bu işletmeler genellikle yıldız puanları gibi ek bilgileri Google İşletme Profillerinden alır, ayrıca güncel kalmak hayati önem taşır.

Yerel SEO Hizmetleri Ne İşe Yarar?

Bir işletmeye sahip olmanın amacı, elinizdeki her aracı kullanarak karı en üst düzeye çıkarmaktır. Web siteniz günümüzün iş ortamında birincil araçtır. Potansiyel müşterilerin sizi bulması, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi incelemesi ve nihayetinde satış yapmasıdır.

Çoğu işletme sahibi için, yeni web sitelerini oluşturmak için bir web tasarım ve geliştirme ajansına en yüksek rakamlar ödediklerinde, ancak Google tarafından ilk sayfada sıralanmalarını sağlayan SEO hizmetlerini takip etmediklerinde başarısız olurlar. Bu noktada bir işletme, yeni müşteriler kazanmak, markasını genişletmek veya mesajını iletmek için şansına güvenmekten başka çaresi yoktur.

Sağlam bir denetim gerçekleştirmek, uygun değişiklikleri yapmak, bir içerik ve dijital pazarlama stratejisi geliştirmek ve devam eden sonuçları izlemek için bir Yerel SEO hizmetleri ajansı ile bağlantı kurarak, şirketiniz artan trafiği, olası satışların ve satışların keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca şirketiniz büyüdükçe fiyatlandırma hizmetleri karşılaştırdığınızdan emin olun.

Denetim hizmetleri, başarılı bir sosyal medya ve içerik stratejisi oluşturma ve yerel SEO hizmetleri gibi işletmenizi gelirleri artıracak şekilde konumlandırma dahil olmak üzere SEO hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Etölya Dijital  ile iletişime geçin.

Daha fazla bilgi ve sorunlarınız için bize ulaşın.

Etölya Digital