Yazı Başlıkları

1.Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Web Sitenizin Organik Trafiğini Arttırmak için Potansiyel Müşterileriniz ürünlerinizi ve hizmetlerinize ulaşmak adına yaptıkları ilk hareketlerden biri arama motoruna yönelmektir (Google, Yandex, Bing)

Potansiyel müşterilerin çevrimiçi deneyimlerinin %68 kadarı sadece bir arama motoru sonucuyla başlar.

Bu ölçekte arama motoru optimizasyonu (SEO), doğru yapılan web sitelerinde, sosyal medyadan gelen trafiğe oranla %1000 daha fazla organik trafik sağlanır.

Yöntem basittir hedef kitlenizin veya potansiyel müşterilerinizin mal veya hizmetlerinize ihtiyaç duyduğunda Google’ı açıp alakalı terimleri (anahtar kelimeleri) yazması muhtemeldir.

Örneğin:

“Kadın ayakkabısı Bursa içi teslimat”

“İstanbul’daki en iyi hamburgerci”

“Türkiye’deki en iyi koltuk tasarımı yapan atölye”

Google sıralamanızda üst sıralarda gözükmeniz için etkili bir SEO stratejisi ve anahtar kelime yardımcı olabilir. Aynı zamanda size ulaşmak isteyen müşterilerinizi cezbetmesi açısından yararlı olabilir.

2.(Pay-Per-Click Ads)

Tıklama başına ödenen reklamlar Nedir?

En yaygın kullanılan PPC reklam platformları Google Ads, LinkedIn Ads, Bing Ads ve Instagram Ads’dir. Tıklama başına ödeme reklamları (PPC) arama motoru reklamları, aracılığıyla web sitenize trafik çeker.

PPC, web sitenize trafik çekmenin ve ROI(yatırım getirisi) oranını yüksek tutmanız için etkili bir yöntemdir.

Ortalama ücretli reklam ortaklıkları harcanan her bir TL için geri dönüşü iki katındadır şeklinde döndürür.

PPC reklamlarında sadece birileri reklamınıza tıkladığında ödeme yaparsınız.

PPC reklamların en iyi avantajı, hedeflenen kitle seçeneklerinde yatmaktadır. Reklamınızı yaptığınız platforma bağlı olarak, farklı hedef seçenekleri mevcuttur.

  • En yaygın olanları:
  • Konum
  • Cinsiyet
  • Yaş
  • Kişilerin ilgi alanları

PPC’ nin bu kadar etkin olmasının en büyük nedeni, iyi ölçeklenmiş hedef kitleleri web sitenize yönlendirmenizi sağlar ve dönüşüm şansınızı arttırır.

Bugün profesyonel dijital reklam ajansları sizler için göz alıcı başlıklar, anahtar kelimeler ve metinlerle PPC kampanyanızı oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca her kampanyanın erişimini ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkartmak için teklif stratejileriniz yönetir.

3.Native(Doğal) Reklamlar ne işe yarar?

Native (doğal) reklamlar gösterildikleri platform veya web sitenin tasarımına ve işlevine uygun şekilde kullanılması demektir.

Yerel reklamlar reklamın gösterildiği kişiye dikkat dağıtıcı bir unsur olarak gösterilmez. Olabildiğince organik ve konsept içi kalır.

Yapılan araştırmalar sonucu native (doğal) reklamlar display (banner) reklamlara göre %53 daha fazla gösterilme oranına sahiptir.

Ayrıca native (doğal) reklamlar kullanıcıların %18 oranında satın alma oranlarını etkiliyor.

4.E-Posta Kampanyaları Nedir?

E-posta pazarlaması ortalama kazanca etkisi %4200 lük  bir yatırım getirisine sahiptir.

E-posta pazarlaması hemen her büyüklükte işleme için en kullanışlı pazarlama biçiminden bir tanesidir. E-posta kampanyaları satışları arttırdığı gibi web sitenize geri gelen ziyaretçileri geri kazanmaya yardımcı olur. Ayrıca E-ticaret sitelerinde alışveriş sepetinden çıkma oranını azaltır.

Soğuk E-Posta Nedir? (Cold E-Mails)

Şirketinizle daha önce herhangi bir bağlantısı olmayan kişilere atılan e-posta “soğuk e-posta” olarak nitelendirilir. Soğul e-postalar potansiyel müşteri çekmenize ve nitelikli kitlelere ulaşmanıza yardımcı olur.

Daha fazla bilgi ve sorunlarınız için bize ulaşın.

Etölya Digital