Yazı Başlıkları

SEO gelişimi için 6 Google Eklentisi  yani arama motoru optimizasyonu bugün bir çok site ve özellikle E-Ticaret siteleri için hayatı öneme sahiptir. 5 maddede E-Ticaretinizi nasıl geliştirilir? hakkında bir yazı okuyabilrsiniz.

Kendi kitlenize ulaşabilmeniz ve onların sizi arama motorunda görmesi için Google a tonla para dökmek yerine kendi organik sonuçlarınızı düzenli ve aktif olarak oluşturabilirsiniz.

Aşağıda sıralamış olduğumuz SEO gelişimi için 6 Google Eklentisi ile daha iyi linklere daha iyi anahtar kelimelere ve daha iyi teknik bilgilere erişebilirsiniz. Maalesef tek bir SEO eklentisi ile bütün bu işleri yapmanız pek mümkün değildir.

Fakat aşağıda belirtilen SEO gelişimi için 6 Google Eklentisi ile SEO gelişiminiz içi ihtiyacınız olan her eklentiye sahip olabileceksiniz!

1.Keywords Everywhere

Bu eklenti ile SEO nun olmazsa olmazı anahtar kelime araştırması yapabilrisin, günümüzde bir çok SEO’cunun kullandığı araçlardan başta gelir.

Keywords Everywhere Google’da herhangi bir kelime yazdığınızda size benzer ve eş anlamlı anahtar kelime listesini verir.

2.Meta SEO Inspector

Teknik SEO kısmından söz edecek olursak

Web sitenizdeki hatalar sitenizdeki kullanıcıların kaybı açısından büyük önem arz eder.

Meta etiketlerindeki problemler sıralamanızı kötü etkilerdiği gibi sitenize optimize edilmesi gerekir.

Meta SEO Inspector meta etiketlerinizdeki hataları ayıklayan bir araçtır.

3.Buzzsumo

İnternetteki makalelerin ya da içeriklerin SEO açısından yeterli olup olmadığını kontrol eden bir programdır.Bu eklentiyi kullanarak rakip web sitelerinin kaç tane backlink aldığını bile görebilirsiniz.

Bu yazımızda Backlink Nedir ve Ne işe yarar? okuyabilirsiniz.

Uygulama ücretlidir fakat 30 gün deneme süresini kullanabilirsiniz.

4.Similar Web

SEO gelişimi için 6 Google Eklentisi başlığımız altında çok önemli bir web site ya da eklentiye geldi sıra.

Similar Web doğru trafik verilerini size verebilecek en iyi araçlardan bir tanesidir dilerseniz eklenti veya web sitesiniz kullabilirsiniz.

Similar Web web sitelerinin trafik datalarına ulaştığı gibi sitenizi ziyaret eden kişilerin hangi sayfada kaç dakika geçirdiğini ve hangi ülkeden kaç kişi sitenizi ziyaret etti gibi bilgileri size sağlar. Son ayların trafik verilerine ayrıca ulaşmanız mümkündür.

5.Keyword Surfer

Google arayüzünde arama yaparkken size arama sonuçlarındaki sayfaların arattığınız kelimeyi sitesinde kaç kere geçirdiği, aylık trafik sayısı, toplam kelime sayısı gibi verileri size kolaylıkla sunar.

Program ücretsizdir.

6.Redirect Path

Diğer eklentilere göre çok bilinen bir eklenti değildir. Fakat SEO’nuz için çok önemli olabilir.

Redirect Path eklentisi ile sitenizde URL’lerinde zaman içinde oluşacaktır. Yeni sayfalar ekledikçe eski sayfalarınızı yeni sayfalarınıza yönlendirmeniz gerekecektir. Redirect Path bu yönlendirmeler esnasında oluşacak hataları düzeltmenizi sağlar.

Daha fazla bilgi ve sorunlarınız için bize ulaşın.

Etölya Digital