Yazı Başlıkları

Meta Business Manager Nedir? sorusunun cevabını ve Meta Business Ne işe yarar? ve Meta Business’a nasıl giriş yapılır? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Meta Business Manager Nasıl Çalışır?

Facebook ve  İnstagram gibi sosyal medya platformlarında reklam yönetiminizi ve profesyonel hesaplarınızı yönetmenizi sağlamanıza yarar.

Ayrıca E-Ticaret yaparken “hedef kitle” ve “ilgili alanları” gibi seçenekleri belirleyip ürününüzü veya hizmetinizi satın almak isteyen potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlar.

5 Maddede E-Ticaret Nasıl Geliştirilir? yazımızı inceleyin.

Bu yazımızda  Meta Business Manager hesabı nasıl kurulur? Meta Business Manager hesabında önemli bağlantılar nelerdir?  gibi sorularınıza yanıt bulacaksınız.

1.Meta Business Nasıl Kurulur?

Öncelikle Meta Business hesabınız ile sosyal medyanızı ve sosyal medya reklamlarınızı yönetmek istiyorsanız öncelikle  www.facebook.com  üzerinden bir facebook hesabı oluşturmak zorundasınız. daha sonra business.facebook.com  üzerinden sosyal medya panellerinize giriş yapabilirsiniz.

Meta Business İşletme Hesabı Eklemek

Facebook hesabımızı açtıktan sonra sosyal medya hesaplarımızda reklam vermeye bir adım daha yaklaşmış oluyoruz. Meta Business Manager’da işletme ayarları kısmına gelip sayfalara tıklıyoruz>ekle diyoruz. Ayrıca sayfa oluşturmadıysak yeni bir sayfa oluşur a tıklıyoruz sayfa ekliyoruz.

Facebook

Facebook sayfamızı açtıktan sonra sayfamızı doldurmamız önem arz eder.

Hazırladığınız postlarla şirket bilgileri paylaşmalı ve sayfanızı en az 20-30 kişi takip etmeli. Bu koşullar sağlamanız şart, aksi takdirde reklam verdiğinizde sayfanız kapatılacaktır. Hesabınıza reklam verme erişimi de bir süre kısıtlanacaktır.

Facebook Hesabına İnstagram Hesabınızı Bağlayın

İnstagram üzerinden reklam vermek istiyorsanız Facebook sayfanızı İnstagram’a bağlamak zorundasınız.

Facebook’a girdikten sonra ayarlar kısmında Hesap bağlaya tıklıyoruz.

İnstagram kullanıcı adı ve şifremizi girdikten sonra hesaplarımızı bağlamış oluyoruz.

 Ayrıca Meta Business Manager’a bu bağlantı otomatik yansımaktadır.

Meta Business’da Reklam Hesabı Nasıl Açılır?

Meta Business Manager’da işletme ayarları>reklam hesapları>yeni bir reklam hesabı oluştur. dedikten sonra Meta Business’da reklam hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve sorunlarınız için bize ulaşın.

Etölya Digital