Yazı Başlıkları

Hiper Kişiselleştirme Nedir ve Neden Önemlidir? HBugün kaç tane reklam gördün? Onlarca mı? Yüzlerce mi? Şimdi, kaç tanesini gerçekten hatırlıyorsun?

Tahmin edecek olsaydık, hatırladığınız tek reklamın kişisel olarak size yönelik olduğunu düşündüğünüz reklamlar olduğunu söylerdik.

Size düşündüğünüz veya aradığınız bir şeyi gösteren reklamlar. Veya adınıza veya aradığınız belirli bir ürüne atıfta bulunan bir reklam.

Reklamlarla dolu bir dünyada, etki yaratacak tek reklam, özelleştirilmiş deneyimler sunan reklamlardır. Bu yüzden işletmeler kişiselleştirmeye yöneldi. Ama şimdi, eski sade kişiselleştirme artık yeterli değil gibi görünüyor.

İşte burada hiper-kişiselleştirme devreye giriyor. Peki Hiper Kişiselleştirme neden önemlidir?

Öğrenmek için okumaya devam edin.

Hiper kişiselleştirme nedir?

Daha önce kişiselleştirmeyle karşılaşmış olabilirsiniz – ancak hiper kişiselleştirmeyi hiç duydunuz mu?

Hiper kişiselleştirme, kişiselleştirilmiş pazarlamanın daha ileri adımıdır. Her kullanıcıya daha alakalı içerik, ürün ve hizmet bilgisi vermek için yapay zeka (AI) ve gerçek zamanlı verileri kullanır.

Hiç bir çevrimiçi mağazadan, kişisel olarak size gönderilen ve alışveriş sepetinizde bir şey bıraktığınızı hatırlatan bir e-posta aldınız mı?

Başka bir örnek, kadın ayakkabılarına göz atmak için bir e-ticaret giyim sitesini ziyaret ettiğiniz zamandır.

Bir dahaki sefere o siteye girdiğinizde, varsayılan olarak kadın ayakkabıları gösterilecek. Sadece bunun bir şans olduğunu mu düşündün? Tabi ki de değil. Bu, en iyi şekilde hiper kişselleştir örneklerinden biridir.

Ayrıca okumanızda fayda var: Sosyal Medyada satış yapmanız için bilmeniz gerekenler

Kişiselleştirme ile hiper kişiselleştirme arasındaki fark nedir?

Kişiselleştirme, kullanıcının adı, unvanı, organizasyonu ve satın alma geçmişi gibi herhangi bir promosyon iletişimine kullanıcının kişisel ve işlem bilgilerini ekler. Oldukça standarttır.

Kişiselleştirmenin en yaygın örneği, sizi isminizle karşılayan ve son satın alımınıza göre daha fazla ürün öneren ticari e-postalardır

Hiper kişiselleştirme, onu başka bir seviyeye taşıyor. Davranışsal ve gerçek zamanlı verileri kullanarak, yüksek düzeyde bağlamsal iletişim ve benzersiz ve kullanıcıyla alakalı içerik oluşturabilirsiniz.

Mavi bir elbise için internette gezindiğinizi hayal edin. Bir siteye giriyorsun, 15 dakika bakıyorsun, sonra hiçbir şey satın almadan kapanıyorsun. Bu süre içinde şunları belirleyebiliriz:

Kişiselleştirmiş Reklam Kampanyaları Analizi Nasıl Yapılır?

Bazı kişiselleştirilmiş reklam verileri:

  • İndirimli kıyafetleri sevdiğinizi
  • Belirli bir giyim markası için önceki arama ve satın alma geçmişiniz
  • Pazar gecesi 18-9 arası alışveriş yapma olasılığınız daha yüksek olduğunu
  • Push bildirimleriyle en yüksek kullanıcı etkileşimine sahip olduğunuzu.

Aşırı kişiselleştirilmiş bir kampanya, daha sonra, en sevdiğiniz giyim markasının mavi elbiseler üzerinde Pazar günü 18:00 ile 21:00 arasında hızlı bir indirimin reklamını yapan telefonunuza bir anında iletme bildirimi gönderir.

Hiper Kişiselleştirme Reklamları Ne İşe Yarar?

1.Müşteri deneyimini iyileştirir

Kullanıcınızın dikkatini çekmek için ortalama 8 saniyeniz var . Sonuçta, bugün kullanıcılar sürekli olarak reklamlara doymuş durumda.

Hiper kişiselleştirme ile fark edilin ve öne çıkın. Bu sayede gönderdiğiniz mesajları tasarlayabilir ve kullanıcıya tam olarak istediğini verebilirsiniz. Bu bir kazan-kazandır.

Doğru Zamanda Yapılan Kişiselleştirilmiş Reklam

Kimse görmeyecekken reklamlarınızı göstermenin hiçbir faydası yoktur. Hiper kişiselleştirme, kullanıcıların en aktif olduğu ve içeriğinizle etkileşim kurma olasılığının en yüksek olduğu zamanlar hakkında faydalı bilgiler edinmenize olanak tanır.

Kişiselleştirilmiş Reklamlarınız Doğru İlişkiler Kurmanıza Yarar

Biraz çaba sarf ettiğinizde müşterileriniz bunu fark eder. Dolayısıyla, kullanıcılarınızın özel istek ve ihtiyaçlarını karşıladığınızda bunu takdir ederler. Bu süreçte markanızla bir bağlantı kurarak içeriğinizle daha fazla ilgilenecekler ve etkileşim kuracaklar.

O zaman vakit kaybetmeden başlamanın vakti geldi!

Daha fazla bilgi ve sorunlarınız için bize ulaşın.

Etölya Digital