Yazı Başlıkları

E-Ticaret Ürün Fikiri yazımızda E-Ticarete başlamaktan çok hangi ürünü satacağınıza karar vermeniz bazen daha uzun ve yorucu bir süreç olabiliyor. Hangi ürüne yatırım yaparsam zarar etmem hangi E-Ticaret ürünü trend olabilir? Hangi E-Ticaret ürünü satışı kolay olabilir? gibi sorularınızın cevabınızı bulacağınız E-ticaret ürün Fikirleri 2023 yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

E-Ticaret Yaparken En Çok Satabilecek Ürünler Hangisidir?

İnternet üzerinden satılan E-Ticaret ürünlerini başlıca iki kategoride ele alabiliriz. Birinci olarak günlük yaşantıda her zaman ihtiyaç olan giyim, yiyecek, ev aletleri gibi ürünlerden yer alır. İkinci olarak daha kişisel belirli bir kitleye hitap eden ürünlerden bahsedebiliriz. Kişisel bakım ürünleri belirli, kişiye özel dekorasyon ürünleri gibi.

Sadece tek bir ürün üzerinde satış yapabildiğiniz gibi, aynı zaman geniş bir ürün yelpazesiyle satış yapabilirsiniz. Her iki seçeneğin de kendine göre avantajları vardır.

E-Ticarette En Çok Satılan Ürün Fikirleri

Ayrıca 5 Maddede E-Ticaret Nasıl Geliştirilir?  yazımız sizlere güzel fikirler katacaktır.

1. Cep Telefonu Aksesuarları

Özellikle Sarj cihazları, telefon kapları gibi ürünler  günümüzde devleşen bir sektör olma yolunca ilerliyor. Ayrıca kablosuz sarj teknolojisi ve hemen her elektronik cihazın kablosuz modeli  büyümekte olan bir sektördür yatırımcılara önümüzdeki dönemlerde kazanç getiren ürünlerden biri olabilir.

2.Çekim Aksesuarları

Günümüzde internet üzerinde en çok satılan ürünler arasına giren tripot, çekim ışığı gibi aksesuarlar çokça talip görüyor. Özellikle sosyal medya için içerik üreden kullanıcılar içeriklerinin daha kaliteli olması açısından bu ürünlere talep gösteriyor.

3.Duruşu Düzelten Ürünler

Her geçen gün telefonda veya bilgisayar başında geçen saatlerin artmasıyla bel ve sırt bölgesindeki oluşan duruş bozuklukları ve ağrılar nedeniyle özellikle genç ve orta yaş grubu bu ürünlere talepte bulunuyor.

4.Yüz Maskeleri

Özellikle soyulabilen yüz maskeleri son dönemde sizin de sosyal medya üzerinde fark edebileceğiniz üzerine hem satışı hem de içeriklerde çokça geçen ve satılan ürünlerin başında geliyor. Kullanıcının yüzündeki ölü deriden arındırıp temizlemesine yarayan aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmesini sağlayan bu ürün gelecek senelerde rağbet görmeye devam edeceğe benziyor.

5.Termos ve Matara

Kişiye özel tasarlanan suluk,termos ve mataralar son dönemlerde E-Ticaret piyasasında yerini alıyor. Her geçen gün çevre bilincinin gelişmesiyle özellikle büyük içecek firmalarının sürdürülebilir ürünlere yaptığı indirimler ve kampanyalar doğrultusunda insanları teşvik ediyor. Böylelikle termos ve matara gibi günlük yaşamda çokça ihtiyaç duyulan ve uzun yıllar boyunca piyasada yerini kaybetmeyecek ürünlerin arasına giriyor.

6-Spor Ekipmanları

Pandeminin ve değişen Dünya şartlarının da etkisiyle insanlar kendi sağlıklarına daha çok ilgilenme eğilimde oldukları gözlemlendi. Böylelikle tüketici alışkanlıkları daha çok spor kıyafetleri, daha natural,bitkisel özlü yiyecekler ve fitness ekipmanları gibi ürünlere yöneldi.

Herkes hayatının belli bir döneminde spor aktivitesinde bulunur ve bazıları bunu kalıcı hale getirir. Son dönemlerde rekabet şartlarından ötürü ve en uygun fiyatın E-Ticaret sitelerinde bulunmasıyla tüketici alışkanlıkları bu yönde değişmiştir.

7-Pet Shop Ürünleri

Pet Shopların E-Ticaret yatırımları sonucu son dönemlerde web ve sosyal medyada reklam yatırımlarıyla evcil hayvan ürünleri (mama, kafes,kiyafet,oyuncak) gibi ürünler tüm hızıyla rağbet görmeye ve sektörü büyütmeye başladı.

Özellikle yurt dışından getirtilen bu ürünler düşük maliyetli olmasına karşın kâr oranı gayet yüksek.

Sonuç olarak herkes evindeki dostunun mutlu etmek ister.

8-Oyuncak

Listemizin sonunda E-Ticarette en çok satılan ve kâr marjı yüksek olan oyuncaklar var. Anne babalar çocukları için gelir durumuna göre nerdeyse her ay oyuncak alışverişi yapıyor. Ayrıca bu katagorinin içersinde masa oyunlarından tutun da eğitici ve geliştirici oyunlar da yer alıyor.

E-ticarette ne Satabilirim?

  • Cep Telefonu Aksesuarları
  • Çekim Aksesuarları
  • Duruşu Düzelten Ürünler
  • Yüz Maskeleri
  • Pet Shop Ürünleri
  • Oyuncak
  • Spor Ekipmanları
  • Termos ve Matara

Daha fazla bilgi ve sorunlarınız için bize ulaşın.

Etölya Digital