Yazı Başlıkları

E-Ticaret SEO Teknikleri  faaliyetleri son senelerde artan rekabet ve E-Ticaret firmalarının yaptığı büyük yatırımlarla birlikte nitelikli SEO faaliyetleri E-Ticaretin de olmazsa olmazı haline geldi.

Özellikle bir çok küçük E-Ticaret sitesi yaptığı reklam faaliyetleri ve masraflara karşılık almak istediği verimi alamadı. Eğer siz de  müşteri kitlesine ulaşmaya E-Ticaret sitelerine yönetiyorsanız bu makalemiz size yardımcı olacaktır.

E-Ticaret SEO çalışmaları Google arama sonucunda yer almanızı sağlayacak çalışmaları kapsar. Satışın en önemli ayağı potansiyel müşterilere ulaşmaktan geçer E-ticaret SEO analizleri ile potansiyel müşterilerinizin aramaları sonucunda nokta atışı ile size ulaşmalarınız sağlayabilirsiniz.

Ayrıca İnceleyin: SEO gelişimi için 6 Google Eklentisi

E-Ticaret SEO Teknikleri Nelerdir?

E-Ticaret SEO yapmak adına öncelikli olarak belirli anahtar kelimeler üzerinden kaliteli içerik, kaliteli fotoğraf, hedef kitle ve rakip analizi yapmanız gerekmektedir.

Site araçlarının doğru ve hızlı optimizasyonu da site içi deneyim için müşteri adına önemlidir.

Maalesef tek bir teknik uygulamak nitelikli satış adına yeterli değildir uygulanan tekniklerin her biri birbirini destekleyecek şekilde düşünülerek yapılması esastır.

E Ticaret Anahtar Kelimeler

Arama motorlarında anahtar kelime SEO yaparken çok önemlidir.

Ürününüzün niteliklerine göre  Google üzerinden en çok aranan kelimeleri analiz ederek veya dönüş oranı yüksek en az aranan kelimeleri tespit ederek içeriklerinizde bu anahtar kelimeleri kullanarak  müşterilerinizin sizi bulmasını kolaylaştırın.

Ücretli veya ücretsiz piyasada bir çok anahtar kelime analizi yapan program mevcuttur, Google üzerinden bu programlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

SEO E-Ticaret yaparken Blog

Özellikle çoğu zaman içeriklerinizi veya ürünleriniz hakkında bilgi verirken blog sayfası kullanmanız gerekecektir, blog sayfası açıp her gün yeni içeriklerinizi uygun anahtar kelimelerinizi kullanarak paylaşmaktan çekinmeyin.

Ayrıca kullanıcıların %12 i Google üzerinden soru yönlendirerek aramasını yapar, bu bilgiyi de göz ardı etmeyin.

SEO E-Ticaret yaparken Rakiplerinizi takip edin

Rakipleriniz sizlere çoğu zaman ilham olmakla birlikte aynı zamanda onlardan ilham aldığınız gibi onları kopyalamamız da önemlidir. Özgün içerik Google’ın en sevdiği içerik türlerinin başında gelir.

Rakiplerinizi analiz edip karşılaştırma yapmak hem piyasadaki hızlı rekabete adapte olmanızı sağlar hem de rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlar.

SEO E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Etkili bir SEO faaliyeti için anahtar kelime kullanımı ve analizi, web sitenize düzenli ilgi göstermeniz (optimizasyon, hız , kaliteli içerik) blog yazılarınız sizi doğru yansıtan Google sıralamada meta açıklamalarınız doğru kelimelerle seçilmiş olması gibi kriterler E-Ticaret yaparken SEO faaliyetiniz çok önemlidir.

Bütün bunların üstüne dijital reklam ajanslarından  profesyonel yardım almanız da gerekebilir.

Bunun için dijital reklam ajansları sizlere doğru ve nitelikli hizmet sağlamak adına yardımcı olabilirler.

Ayrıca 5 Madede E-Ticaret Nasıl Gelişir? yazımız  göz atmayı unutmayın.

O zaman vakit kaybetmeden başlamanın vakti geldi!

Daha fazla bilgi ve sorunlarınız için bize ulaşın.

Etölya Digital