Yazı Başlıkları

E-Ticaret Satışlarımı Nasıl Arttırabilirim?

İnstagram doğru kullanıldığında harika satın alma potansiyelleri sunar. Ayrıca marka bilinirliğini artırmak ve ürünlerinizi doğru kişilerin önüne çıkarmak için harika bir satış pazarlama platformudur.

Yılbaşında E-Ticaret Satışlarımızı Nasıl Arttırabiliriz? İnstagram’ın alışveriş araçlarını benimsediğinizde yeni müşterilere ulaşmanın birçok yolu vardır; bu, ister Reels tanıtımları aracılığıyla ister keşfi teşvik etmek için ücretli sponsorlukları kullanarak olsun.

Yılbaşı hızla yaklaşırken, İnstagram’daki sayfaınızın alışveriş yapanlara ulaşmaya ve satışları artırmaya hazır olduğundan emin olmak için bu son dakika adımlarını uygulayın.

Ayrıca İnceleyin: Sosyal Medya Etkileşimi Arttırmak

E-Ticaret Mağazanızı Yılbaşına Hazır Edin!

Sosyal Medyamızı Yılbaşı Satışları İçin Uygun Hale Getirin

1- Paylaştığınız Reels videolarında ürünlerinizi etiketleyerek farklı mecralara ve kitlelere ulaşın. Ürünlerinizi test edin. Sizin için en doğru etiketleri ve reklam görsellerini paylaştığınızdan şimdiden emin olun.

2-Meta Business gibi reklam yönetimi panellerinizden en çok satın alıma uygun gönderilerinizi tekrar gözden geçirin hangi müşterilerinizin hangi ürünlerinize en çok ilgi gösterdiğini tespit edin.

3-En çok geri dönüş sağladığınız reklam kreatiflerinize reklam vermeyi unutmayın. Reklam gönderilerinizi  ayrıca kanca bilgi ve CTA gibi unsurları göz önüne alarak yazın.

Yılbaşında Satışlarımızı Arttırmak İçin Ne Yapabilirim?

Web Sitenizin Tasarımını Güncelleyin

Web sitenizin tasarımını yılbaşına özgün tasarımlarla renklendirin. (Kırmızı beyaz noel baba çam ağacı vs) Bu tasarımlar müşterinizin web sitenize olan ilginizi ve profesyonelliğinizi gösterecektir. Potansiyel müşterinizin müşteriye dönüşmesinde önemli bir adım olacaktır.

Ayrıca yılbaşında hedef kitlenizin bir çoğunun sitenize hediye almak amacıyla girdiğini unutmayın. Çeşitli hediye paketi seçenekleri ve hediye iade kartı seçeneği gibi opsiyonları aktif etmeyi unutmayın.

E-Ticaret Siteniz İçin Yılbaşı Kampanyası Oluşturun

Rakiplerinizden yılbaşı sezonunda bir adım önce olmanız adına dikkat çekici kampanyalar oluşturun. Bir çok e-ticaret sitesi gibi sadece indirim yapıp geçmeyin.

Kişiye özel yılbaşı kuponları, indirim geri sayımı, veya küçük oyunlar gibi yaratıcı fikirler oluşturup müşterilerinizi cezbedin. Bu seçenekleri web siteniz haricinde sosyal medya hesaplarınızda düzenli olarak duyurmayı ve dikkat çekmeyi unutmayın.

Müşterilerinizi Kampanyalarınız Hakkında Bilgilendirin

Bir Süre İçin Reklamlara Yüklenebilirsiniz

Özel günlerde özellikle e-ticaret sitelerinde fiyat ve hizmet rekabeti en yüksek düzeye çıkar. Ayırabildiğiniz tanıtım bütçesi doğrultusunda ekstra olarak İnstagram, Google, ya da en azından e-mail marketing yapabilirsiniz. Böylelikle eski müşterilerinize kendinizi hatırlattığınız gibi yeni müşteriler kazanma şansınızı arttırmış olursunuz.

İnstagrama Reklam Nasıl Verilir?

Not: Eski müşterilerinize remarketing (yeniden pazarlama) yaparken kişiye özel mesajlar kullanıp müşterilerinizi özel hissettirmeniz ayrıca sizin için artı değerdir.

Yılbaşı Yoğunluğuna Hazır Olun

Yukarıda yapmanız gereken her şey yaptıktan sonra bir de üstüne yılbaşı yoğunluğu geldiğinde ürün tedarik, stok, siparişlerin zamanında teslimatı gibi problemler olmaması adına önlemlerinizi alın.

Ayrıca müşteri hizmetleri ve site alt yapısının yoğunluğa uygun hale getirilmesini sağlayın.

Kargo Teslimatına Önem Verin

Her sene özel günlerde kargoların teslimat süresinin neredeyse birkaç haftaya sürebildiği bir gerçek. Bu yüzden elinizden geldiğince en kaliteli teslimat firmalarıyla çalışın. Mümkünse şehir içi hızlı kurye seçeneklerini kullanın.

Unutmayın müşteri şikayetlerinin büyük bir kısmı teslimat süreciyle alakalıdır. Ayrıca kimse yılbaşı hediyesinin 5 Ocakta teslim edilmesini istemez.

Mobil Uyumluluk

Günümüzde alışverişlerin neredeyse %50 si mobil tarayıcılardan yapılıyor. Web sitenizin hızlı ve mobil uyumlu olduğundan emin olun.

Mobil uyumlu olmayan yazıların ve görselleri kaymış ve 10 saniyede açılan bir E-ticaret  sitesinden kimse alışveriş yapmak istemez.

 

Bu ve bunun gibi süreçlerin sizin ve şirketiniz adına profesyoneller E-ticaret danışmanları tarafından yönetilmesini istiyorsanız, bizimle iletişime geçin.

Daha fazla bilgi ve sorunlarınız için bize ulaşın.

Etölya Digital