Yazı Başlıkları

1.SEO Uyumlu İçerik yazarken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan birisi güncel olmaktır. 7 Adımda SEO Uyumlu İçeriklerinizi Geliştirin yazımızla birliklte Google’a istikarı seven ve ödüle layık bir işletme olduğunuzu kanıtlayın.

Özellikle yazınıza başlamadan önce trendleri takip edip içeriğinizi o yönde trendlere entegre edebilirsiniz.

1.Her Gün En Az 1 İçerik Paylaşın

Özellikle Google ve Web te görünür olmak istiyorsanız, aynı zaman yeni başladıysanız her gün muhakkak en az bir içerik paylaşmayı ihmal etmeyin.

Unutmayın Google’da en çok görünürlüğü olan web siteleri, en istikrarlı olanlardır.

2.Anahtar Kelime Neden Önemli?

SEO Uyumlu İçeriğinize başlamadan önce kendinize bir anahtar kelime belirleyin satacağınız veya ön planda olmak istediğiniz ve insanların sizi hangi kelimeyle bulabileceğini göz önünde bulundurun.

Anahtar Kelime Seçimi Nasıl Yapılır?

SEO gelişiminiz için 6 Google Eklentisi yazımızı inceleyip SEO nuzu geliştirirken olmazsa olmaz Google eklentileri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ürününüzün veya hizmetinizi betimleyen anahtar kelimeleri ve türevlerini seçebilirsiniz.

Özellikle fazla rekabet olan kelimeleri seçmek yerine kendi anahtar kelimenizi oluşturun. Sayfanız her geçen gün üst sıralara çıktıkça gündemdeki anahtar kelimeyi belki de siz oluşturabilirsiniz.

Anahtar Kelime Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anahtar kelimenizi Google algoritması gereği kullanabildiğiniz kadar yazınızda önce kullanın

Yazılarınızın içinde abartıya kaçmadan anahtar kelimenizi kullanabilirsiniz. Gereğinden fazla anahtar kelime kullanmak size başarıdan çok zararı olacaktır.

SEO Uyumlu İçerik Yazarken; Ön planda olmasını istediğiniz anahtar kelimenizi “Bold” yapmayı ihmal etmeyin.

3.İçeriklerin Uzunluğu Ne Kadar Olmalı?

Uzun içerik her zaman iyidir doğru bir yaklaşım değildir. İçeriklerinizi çok kısa veya çok uzun tutmaya özen gösterin, içerikleriniz en az 300 kelime ve üstü olsun. Uzun cümleler kurmaktan çekinin, okuyan kişi yazınızı okurken zorlanmasın.

4.SEO Uyumlu İçeriğinize Görsel ve Video Ekleyin

İçeriğinizi yazmayı bitirdikten sonra muhakkak ilgi çekici görsel ve video eklemeyi unutmayın. Görsellerinizi mümkünse özgün olması açısından kendiniz hazırlayın.

Özgün görsel ve videolar SEO gelişiminize katlı sağlayacaktır. Google yeni özgün içerikleri sever.

6.İç Bağlantı Vermeyi Unutmayın

Diğer içeriklerinizin bağlantılarını ilgili kelimede linklemeyi unutmayın. Bu bağlantılar web sitenizde daha çok vakit geçirilmesini sağladığı gibi SEO iyileştirmesinde büyük ölçüde katkı sağlayacaktır.

7.Dış Bağlantı Vermeyi Unutmayın

SEO Uyumlu İçerik Yazarken; (yeni sekmede açılacak şekilde) konuyla ilgili bilinen, kaliteli web sitelerine  link oluşturmanız SEO gelişiminiz açısından katkı sağlayacaktır.

Ayrıca profesyonel destek almaktan çekinmeyin. Dijital reklam ajanslarından ve SEO uzmanlarından bu ve bunun gibi tekniklerde yardım alıp  zamanını ve paranızı daha iyi değerlendirebilirsiniz.

 

Evet daha fazla zaman kaybetmeden SEO uyumlu içeriklerinizi yazmaya bugün başlayın!

Daha fazla bilgi ve sorunlarınız için bize ulaşın.

Etölya Digital