Yazı Başlıkları

İnstagram Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

7 Adımda İnstagram’da Mavi Tik Almak yazı başlığımda detaylı olarak İnstagram’da nasıl daha başarılı yönetim yapılır ve başarılı bir şekilde doğrulama nasıl alırız öğreneceğiz.

İnstagram Hesap Doğrulama Başvurusu

 • Instagram’a giriş yapın.
 • Ayarlar menüsüne gidin.
 • Açılır menüden Hesap>Doğrulama İste seçin.
 • Formu eksiksiz doldurun ve şansını arttırmak için geçerli bir resmi kimlik formu (kimlik, pasaport veya resmi iş belgesi) yükleyin.

Mavi Tik Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Mavi Tik alma işlemi kolay olmasa da yapacağınız doğru hamlelerle şansını arttırabilirsiniz.

 • Öncelikle İnstagram  koşullarına ve topluluk kurallarına uyduğunuz ve herhangi bir kuralı ihlal etmediğinize emin olun
 • Herkese açık profil İnstagram hesabınız gizliyse herkese açık hale getirin. Mavi tik almak istiyorsanız hesabınızın herkese açık olması gerekir
 • Organik takipçi sayınızı arttırın

Instagram Mavi Tik Alma Ücretli Mi?

Mavi Tik Almak kesinlikle ücretsizdir fakat koşulları sağlamakta yetersiz kalıyorsanız dijital reklam ajanslarından belirli bir ücret karşılığı yardım almanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Mavi Tık Almak İçin Hangi Kurallara Uymak Zorundayım?

 • İnstagram’da mavi tik almanız için sahte takipçi, beğeni ve yorum almamış olmanız gereklidir.
 • Ayrıca Mavi Tik satın almaya çalışmayın İnstagram bunu tespit ettiği takdirde ağır cezaları olabiliyor.
 • Post paylaşımlarınız kurallara uygun olmalı (+18, bahis  vs ) gibi öğelerin profilinizde kesinlikle paylaşılmaması gereklidir.
 • Başkalarına karşı saygılı olmak zorundasınız.

Mavi Tik Almamı Kolaylaştıran Öğeler Nelerdir?

Takipçi Sayınızı Arttırın

Kalabalığın arasından parlayan içerikler yaratmanız, takipçilerinizle etkileşimde olmanız, günlük düzenli paylaşımlarda bulunmanız takipçilerinizi arttırdığı gibi İnstagram profiliniz için artı değer sağlar.

Tanınırlığınızı Arttırın

Çoğunlukla mavi tik alınmasını engelleyecek kriter budur. Web üzerinde marka veya kişinin tanınır olmaması özellikle doğrulama için çok önemlidir. Bir şekilde haber değerinizi arttırarak tanınırlık sağlayın.

İsminiz herhangi bir haber kanalında, Tv de  veya platformunda çıktıysa bunu bildirin ve şansınızı arttırın.

Özgün olun

İnstagram mavi tik doğrulaması için kalabalıktan sıyrılan özgün içerik üretebilen hesaplara çok daha fazla önem verir. Taklitçi olmayın ve sizi diğer kullanıcılardan neyin ayırdığını bulun.

Güncel ve Aktif Olun

Zamanla oluşan kitlenizle etkileşimde olduğunuz gibi onları harekete geçirecek içerikler paylaşın onlara soru sorun ve harekete geçirin. Bu işlemi düzenli günlük olarak yapmanız ayrıca önemli.

Diğer Sosyal Medya Platformlarını Kullanın

Başka bir platformda onaylanmış hesabını varsa İnstagram’da Mavi Tik almanız kolaylaşır.

İnstagram’da Mavi Tik Almam kaç Gün Sürer?

Bu sorunun kesin bir cevabı maalesef yoktur. Fakat başvurunuzdan 3-4 gün sonra bildirimlerinizi kontrol etmeye başlayabilirsiniz. Fakat kesin bir süre vermek doğru olmaz.

Başvuru reddi durumunda 30 gün içinde tekrar başvuru yapabilirsiniz. Fakat tekrar başvuru halinde gereken koşulları tekrar gözden geçirmelisiniz.

Mavi Tik İçin Kaç Takipçi Gereklidir?

İnstagram’da Mavi Tik Almak için belirli bir takipçi sayısı belirtilmemiştir. Mavi tık alırken belirli bir takipçi sayısı toplanmasına gerek yoktur.

Az takipçi sayısına sahip hesaplar bile kısa sürede doğrulanabilir. Doğrulanan hesapların kısa süre içinde takipçi sayıları artacaktır.

Bu yüzden herkes İnstagram Hesabının Doğrulanması isteyebilir.

Daha fazla bilgi ve sorunlarınız için bize ulaşın.

Etölya Digital